Jakie lustra znajdują zastosowanie w dekoracji wnętrz?

jarmoluk / Pixabay

Lustra w pomieszczeniach spełniają nie tylko funkcje praktyczne, ale także dekoracyjne. Lustra nie służą wyłącznie do kontroli wyglądu przed wyjściem z domu. Lustra Kraków to także element dekoracyjny, który może zmienić nawet charakter pomieszczenia. Odpowiednio dobrane i umiejscowione lustro potrafi optycznie powiększyć pomieszczenie oraz je rozjaśnia.

Jak zastosować lustro w aranżacji wnętrza?

Warto zapamiętać, że nad meblami jak łóżko czy komoda lustro powinno być zawieszone poziomo. Z kolei na ścianie czy na szafie warto zawiesić lustro pionowe obejmujące całą sylwetkę. W małych pomieszczeniach lustra sprawdzą się w celu powiększenia przestrzeni(optycznego).  Lustra nie tylko rozświetlają i optycznie powiększają pomieszczenia, gdyż ich zadaniem może być ekspozycja wybranych elementów wnętrz, dzięki czemu mogą zastąpić bardziej wymyślne dodatki.

Jakie lustra wybrać?

Wybór luster jest ogromny i właściwie ograniczeniem jest tylko własna wyobraźnia. Lustra mogą posiadać krawędzie szlifowane lub fazowane(zakres szerokości fazy to od 5 mm – 40 mm). Lustra mogą być srebrne, kolorowe, dowolnego kształtu czy rozmiaru. Umieszczenie lustra powinno być uzależnione od potrzeb użytkowników oraz łącząc design z użytecznością. Pomieszczenia z lustrami powinny nabrać stylu oraz charakteru, ale także muszą uzupełniać wizję aranżacji wnętrza. Warte zapamiętania jest również to, że lustra mające być ozdobą powinny być czyste, o co należy dbać, aby nie pokryły się kurzem lub kropelkami wody. Należy też zwrócić uwagę na fakt, że np. duże, oparte o ścianę lustra nie sprawdzą się u posiadaczy energicznych zwierząt. Z tego powodu należy dopasować lustra do wystroju wnętrz oraz potrzeb domowników. Kształt luster jest uzależniony zwykle od przyjętej w pomieszczeniu stylistyki. Lustro powinno być tak zawieszone, aby patrząc nie trzeba było zadzierać głowy do góry czy pochylać jej w dół. Odpowiednio zawieszone lustro powinno mieć górną część na wysokości twarzy.

Możesz również polubić…