Stoły i krzesła ogrodowe – jakie sprawdzą się w każdą pogodę?

Meble ogrodowe powinny być maksymalnie odporne na działanie warunków atmosferycznych. Wiele osób zastanawia się jakie stoły i krzesła wybrać do ogrodu, aby sprawdzały się bez względu na warunki pogodowe. Tak naprawdę nie ma materiałów idealnych, które przetrwają wszystko, jednak na etapie procesu zakupowego możemy zminimalizować ryzyko uszkodzeń mebli ogrodowych oraz sprawić, że będziemy cieszyć się nimi znacznie dłużej. Wszystko zależy od tego, na które meble postawimy.

Wśród mebli ogrodowych bardzo dużą popularnością cieszy się technorattan. To bardzo wytrzymały materiał, który jest odporny na działanie warunków atmosferycznych, a przy tym bardzo wygodny w użytkowaniu. Dodatkowym atutem takich mebli jest ich estetyka, ponieważ sprawdzają się nawet w bardzo eleganckich ogrodach i na prestiżowych tarasach. Alternatywą to technorattanu może być metal lub aluminium oraz inne tworzywa sztuczne. To materiały, które powinny przetrwać każdą pogodę, dzięki czemu sprawdzą nam się przez wiele sezonów. W polskim klimacie z tarasu lub ogrodu i tak korzystamy najczęściej latem. Pod względem odporności na pogodę, drewniane meble będą wyborem, który będzie generował z naszej strony więcej pracy konserwacyjnych i pielęgnacyjnych.

Jak dodatkowo zabezpieczyć meble ogrodowe przed pogodą?

Oczywiście wybór odpowiedniego materiału to jedno, ale powinniśmy zwrócić uwagę również na odpowiednie zabezpieczenie mebli ogrodowych. Metalowe meble powinny posiadać dodatkowe zabezpieczenie antykorozyjne, a sami co jakiś czas możemy je odnawiać. W ten sposób unikniemy korodowania metalu i idealnym stanem mebli ogrodowych będziemy mogli cieszyć się znacznie dłużej. Oczywiście każde meble warto przetrzeć gdy spadnie na nie deszcz. Stojąca woda na meblach, niezależnie od materiału z którego są wykonane, będzie działać destrukcyjnie na ich strukturę.

Krzesła z tworzywa sztucznego warto również zabezpieczać przed wilgocią i mrozem, ponieważ w ten sposób mogą ulec uszkodzeniu. Nadmierne nasłonecznienie również może mieć negatywne skutki. Tak naprawdę przy każdych meblach tarasowych i ogrodowych bardzo ważne jest ich zimowanie. Optymalnie, gdy możemy sobie pozwolić na schowanie mebli do przewiewnego i suchego pomieszczenia, dzięki czemu wydłużamy ich przydatność nawet o wiele lat. Jeżeli nie możemy sobie na to pozwolić to zakupimy dedykowane preparaty impregnacyjne i plandeki, które pomogą nam zabezpieczyć meble ogrodowe domowymi sposobami.

You may also like...