Oryginalne dekoracje na ścianę

newhouse / Pixabay

Wnętrza każdego pomieszczenia zasługuje na wyjątkowe ozdoby. Poza tymi, które postawić można na półkach czy blatach, warto zdecydować się także na dekoracje ścienne. Ściana jest sporą powierzchnią, która tylko czeka na fantazję jej właścicieli. Ale dekoracja ścian to niemałe wyzwanie, dlatego warto przemyśleć wszystkie dostępne opcje i możliwości.

Obecnie na rynku dostępnych jest mnóstwo niezwykle interesujących wzorów płytek które dają olbrzymie możliwości dekoracyjne w większości pomieszczeń. Wybrać można takie, które idealnie dostosowane są do reszty aranżacji pięknie ją dopełniając i podkreślając jej wyjątkowy charakter. Wybierać można spośród różnych kolorów i wzorów, a montować można je na rozmaite sposoby (od całej powierzchni aż po pojedyncze płytki tworzące jakiś symbol).

Oryginalną dekoracją ścienną stała się także cegła. Industrialny look pomieszczeń wciąż święci triumfy w stylach aranżacyjnych. Nieregularna forma na tak wykończonej ścianie niewątpliwie przyciąga wzrok doskonale podkreślając stylizację danego wnętrza. W zależności od kształtu, koloru i rozmiaru cegły pomieszczeniu nadać można różne style. Podobnie sprawdza się kamień dekoracyjny, drewno lub beton na ścianach.

Piękną dekorację na ścianie stworzyć też można przy pomocy paneli 3D, a także tapet i fototapet. Nietypowe wnętrze pomoże też stworzyć wybrana odpowiednio struktura dekoracyjna, na przykład w formie tynku dekoracyjnego. Czasem pożądany efekt można też uzyskać przy pomocy farb.

Ale poza dekoracjami ściennymi, które stają się niemal integralną częścią ściany, są też takie drobniejsze, które znakomicie ozdobią wnętrze stając się także praktycznym jego dodatkiem. Tego typu przedmioty znaleźć można na przykład w sklepie Dąstal (sklep z dekoracjami), którego asortyment wykonywany jest ręcznie za pomocą metody metaloplastyki artystycznej.

Wyjątkowe dekoracje Dąstal dodadzą pomieszczeniu charakteru i podkreślą jego unikatowość. Każde pomieszczenie ozdobić można bowiem także półkami na książki, stolikami kawowymi, szafkami nocnymi, lampami, ramkami na zdjęcia lub plakaty, lustrami, a także drobnymi lub potężnymi figurkami ozdobnymi.

Możesz również polubić…