Codzienne zmagania o zdrowie

RitaE / Pixabay

Dieta i ćwiczenia są dla ciebie męczarnią? Nie wiesz jak zdrowo się odżywiać, a portfel nie pozwala na wizytę u dietetyka i ułożenie zdrowej, zbilansowanej diety? Jesteś w błędzie, dieta, która pozwoli ci schudnąć jest prostsza niż myślisz

Na co dzień odżywiamy się nie licząc kalorii, bez zastanowienia czy nie przekraczamy naszego dziennego zapotrzebowania energetycznego. Obiad kalorie, śniadanie kalorie, kolacja kalorie i wszystko powoli zbiera się w naszej tkance tłuszczowej. Do tego dodatkowe frytki z typowego fast fooda, ciasto czy tort i nie tylko nasza sylwetka, ale i nasze zdrowie ucierpi na naszym odżywianiu.

 

Świąteczne potrawy są bogate w produkty zwiększające poziom cholesterolu we krwi, który doprowadza do miażdżycy w której wyniku może dojść do niedokrwistości serca, czyli zawału. Może on poważnie zagrozić naszemu życiu, zastanówmy się więc czy chwila przyjemności jest warta naszego życia. W mniej drastycznym wypadku doprowadzimy do otyłości, co może obciążyć naszą psychikę. Aby zdrowo schudnąć powinniśmy polubić warzywa, mięso gotowane na parze i inne nietłuste pyszności.

 

Możesz również polubić…