Jak ustawić dwie kanapy w salonie

StockSnap / Pixabay

Duże salony to również duże pole do popisu w zakresie aranżacyjnym. Wielu posiadaczy przestronnych pokojów dziennych decyduje się na wypełnienie ich nie jedną, a dwoma kanapami. Czy to jest dobre rozwiązanie? Dobre, jeśli nasza kanapa do salonu zostanie ustawiona w odpowiedni sposób i nie zagraci naszej przestrzeni. Sprawdź jak ustawić dwie kanapy w salonie, aby nasz pokój prezentował się dobrze i był funkcjonalną przestrzenią do wypoczynku w komfortowych warunkach.

W zasadzie jedynie dwa ustawienia kanap wchodzą w grę, jeśli zależy nam na dobrej prezencji salonu. Jedną z opcji jest ustawienie kanap naprzeciw siebie, drugą jest ustawienie ich w podkowę. Kombinacje ze skosami, podzielenie innymi meblami bądź umieszczenie mebli w różnych kątach pomieszczenia kończą się zazwyczaj klęską, a nasz salon wygląda po prostu słabo.

Ustaw kanapy naprzeciwko siebie

Kanapy naprzeciwko siebie to rozwiązanie, które prezentuje się niezwykle elegancko, a nasz salon staje się niezwykle przyjazny wszelkiego rodzaju spotkaniom towarzyskim. Warto, aby między kanapami znalazła się podłużna ława bądź stolik kawowy o długości kanapy. Połączenie stanie się niezwykle eleganckie oraz bardzo praktyczne podczas spotkań z rodziną i przyjaciółmi.

Kanapy w podkowę

Kanapa ustawiona prostopadle do drugiej kanapy jest również całkiem dobrym rozwiązaniem, jednak tutaj potrzebujemy naprawdę dużo przestrzeni. To ustawienie doskonale sprawdzi się w przytulnych wnętrzach, salonach wyposażonych w kominek, gdzie w przyjemny sposób można spędzić czas w gronie rodziny. To ustawienie warto połączyć z kwadratowym stołem o lekkiej konstrukcji. Kanapy w tym ustawieniu nie powinny się w żaden sposób od siebie różnić, nawet odcieniem obicia.

Zrezygnuj z narożnika

Jeśli decydujemy się na dwie kanapy w salonie zdecydowanie należy zrezygnować z narożnika. Narożnik to mebel, który dobrze prezentuje się solo. Ustawienie go z dodatkową kanapą obniży jakość naszej aranżacji, a do tego nie zawsze połączenie zagra pod względem funkcjonalnym.

Możesz również polubić…