Projektowanie obiektów sportowych

Hans / Pixabay

W dzisiejszych czasach projektowanie obiektów sportowych jest nie lada wyzwaniem. Oprócz spełnienia wymagań technicznych i budowlanych obiekt musi sprawiać dobre i miłe wrażenie “dla oka”. W związku z rosnącym zainteresowaniem tego typu obiektami powierzchnie obiektów sportowych stale rosną. Zwiększa się również ich wyposażenie o dodatkowe sprzęty na przykład do ćwiczeń.

Zaledwie nie wielki odsetek firm są w stanie sprostać wyzwaniu jakim jest zaprojektowanie obiektu sportowego. Doświadczenie to pozwala dobrać odpowiednie materiały budowlane, najlepsze rozwiązania techniczne. obecnie w związku ze zmianami klimatycznymi zachodzącymi w naszym kraju zwraca się szczególną uwagę na nawierzchnię równocześnie nie zapominając przy tym o ekologii i ochronie klimatu. Stąd też wybiera się okna o odpowiednim współczynniku przenikania ciepła, pokrycie dachu czy dość gruby styropian do wykonania ocieplenia. Wielkim plusem dla firmy projektującej obiekty sportowe jest znajomość wymogów niezbędnych do uzyskania dofinansowań unijnych.

Klienci wybierając projektanta zwracają uwagę na kompleksowość usług pod kątem czy firma projektuje jedynie obiekty zamknięte, czy również obiekty otwarte takie jak stadiony, boiska przyszkolne, bieżnie lekkoatletyczne lub otwarte siłownie. Przy wyborze projektu warto sprawdzić czy zawiera on aranżację terenu wokół obiektu sportowego oraz obiekty towarzyszące takie jak trybuny, ciągi komunikacyjne, oświetlenie, odwodnienie, nawadnianie terenu oraz ogrodzenie. Dużym atutem dla firmy jest zaproponowanie systemu zabezpieczeń. W dzisiejszych czasach bardzo często zauważa się dewastację obiektów sportowych szczególnie tych otwartych.
Inwestorzy poprzez kompleksowość usług rozumieją ciągłość od przygotowania projektu, poprzez jego budowę, aż do odbioru.

Możesz również polubić…